Birey büyük bir değişim aracı olabilir

Buğday’da umutlu iletişimler, gelişmeler içindeyiz bugünlerde ekipçe. Keyifle farkına varıyor, hakkını vermeye çalışıyoruz niyet ve çabalarımızın meyvelerinin.

İstanbul yakınlarında yürüttüğümüz “bahçe” projesi, büyüyen, birçok kişiye ulaşmaya ve oldukça talep almaya başlayan ekolojik TaTuTa projemiz, yayınlarımıza, web sitemize artan ilginin niteliği ve niceliği, kurumsal iletişimimizde artan, somutlaşan verimli işbirliği niyetleri ve günlük koşuşturmada ilgilendiğimiz her küçük detay oldukça umut ve ilham verici.

Bunlar olurken bir yandan da atılan adımlarda bireysel farkındalığımızın, ahlakımızın, üretkenliğimizin ne kadar arttığını, bu konudaki potansiyelimizin ne kadar büyük olduğunu görüyoruz. Verimli kurumsal iletişimlerin tümü kurumları temsil eden kişilerin bireysel farkındalıkları, niyetleri ve inançları ile şekilleniyor. Ve yine bireylerin samimiyetleri, cesaretleri, vicdanları ve sürekli çabaları ile yürüyor. Gelişim tamamen bireylerin tek tek kararlarının toplam yaşamın, birliğin faydasına şekillenmeleri ile oluşuyor.

Birey çok önemli. Bireyin her bir nefesi bir karar, bir yaşam, büyük bir değişim aracı olabilir. Bunu deneyimlemek, yaşamak, yaşatmak için de sahip olduğumuzdan bir zerre daha fazlasına ihtiyacımız yok; bana bunu farketmekten daha fazla güç veren bir şey olmadı şu ana kadar. Bunu unuttuğum zamanlar hatırlatan babama, dostlarıma ve yaşama çok şükran dolu hissediyorum kendimi…

29 Haziran 2005